Oddział Alergologiczny z Pododdziałem Chorób Wewn. (Oddział Leczenia Jednego Dnia)

Opis oddziału

Oddział Alergologii to komfortowe warunki pobytu, miły personel i profesjonalna opieka diagnostyczno-lecznicza wykwalifikowanego zespołu lekarskiego z bogatym doświadczeniem medycznym.

Jesteśmy wielospecjalistyczną jednostką zajmującą się diagnostyką i leczeniem wielu schorzeń  z zakresu chorób wewnętrznych, ze szczególnym uwzględnieniem schorzeń alergologicznych i układu oddechowego. Pracują tutaj wyłącznie doświadczeni lekarze specjaliści chorób wewnętrznych, posiadający wieloletni staż pracy w szpitalu. Wysoko kwalifikowaną kadrę tworzą specjaliści wielu dziedzin internistycznych m.in.: alergologii,angiologii,gastroenterologii,geriatrii,diabetologii,pulmunologii,kardiologii oraz neurologii. Oddział przy holistycznym podejściu do problemów zdrowotnych Pacjenta, zapewnia wieloprofilowy, wysoki poziom diagnostyki internistycznej i leczniczej m.in.:

Oferta alergologiczna:

• astma oskrzelowa, kaszel, duszność
  • diagnostyka i leczenie astmy i pokrzywki lekiem biologicznym
  • alergia wziewna, kontaktowa, pokarmowa w tym diagnostyka komponentowa (molekularna) alergii
  • uczulenia na leki: przeciwbólowe, antybiotyki, środki znieczulenia miejscowego i ogólnego
  • atopowego zapalenia skóry i pokrzywki
  • choroby nosa i zatok przynosowych
  • diagnostyka dzieci: kaszel, astma, nawracające infekcje dróg oddechowych, atopowe zapalenie skóry, pokrzywki
  • diagnostyka nietolerancji pokarmowych: laktozy, fruktozy
  • odczulenia na jad owadów błonkoskrzydłych (osy, pszczoły, szerszenie)

Oferta internistyczna:

• diagnostyka dolegliwości i schorzeń internistycznych w trybie pilnym i planowym
  • kompleksowe przeglądy stanu zdrowia
  • badania profilaktyczne chorób nowotworowych
  • diagnostyka i monitorowanie cukrzycy Freestyle Libre

Nasi Pacjenci umawiają się na dogodny termin hospitalizacji. W ciągu 3-dniowego pobytu wykonujemy u Pacjenta wszystkie niezbędne badania i zabiegi w ramach diagnostyki schorzeń internistycznych i okołointernistycznych. Diagnostyka w oddziale prowadzona jest w oparciu o badania USG, RTG, MR, TK, badania endoskopowe, próby wysiłkowe, badania czynności elektrofizjologicznej, badania laboratoryjne.
W okresie pobytu w szpitalu zapewniamy Pacjentowi konsultację kilku lekarzy, podsumowanie pobytu w formie opinii zespołu specjalistów, podparte konsultacjami specjalistycznymi z innych dziedzin medycyny.

Nad skutecznym i bezpiecznym procesem terapeutyczno-diagnostycznym czuwają, prócz zespołu lekarzy specjalistów, także psychologowie, rehabilitanci oraz wykwalifikowany zespół pielęgniarski. Kompleksowość leczenia naszych Pacjentów zapewniona jest w przyszpitalnych poradniach specjalistycznych.