Oddział Gastroenterologiczny (Oddział Leczenia Jednego Dnia)

Oddział Gastroenterologiczny (Oddział Leczenia Jednego Dnia)

Oddział Gastroenterologiczny (Oddział Leczenia Jednego Dnia)

Opis oddziału

Oddział Gastroenterologiczny (Oddział Leczenia Jednego Dnia), Szpital Specjalistyczny CDT Medicus w Lubinie

Choroby układu pokarmowego są jednymi z najczęściej występujących schorzeń. Mają one wpływ na jakość życia ludzi na całym świecie. Gastrolog Lubin zapewni Ci kompleksową opiekę medyczną i pozwoli regularnie monitorować stan zdrowia układu pokarmowego. Szpital Lubin zapewnia kompleksową pomoc w schorzeniach dolegliwości gastrologicznych. W naszej przychodni możesz skorzystać z usług specjalistów zajmujących się leczeniem chorób układu pokarmowego.

Gastrolog Lubin – zadbaj o swój układ pokarmowy

Oddział gastroenterologiczny Lubin oferuje szeroki zakres usług, w tym diagnostykę chorób układu pokarmowego, a także leczenie i rehabilitację pacjentów. Specjaliści pracujący w naszej przychodni wykorzystują najnowocześniejsze metody diagnostyczne, takie jak gastroskopia, kolonoskopia, endoskopia czy USG jamy brzusznej. Dzięki temu zapewniamy skuteczną diagnozę schorzenia, co pozwala nam na dobranie odpowiedniego leczenia.

CDT MEDICUS – poradnia gastroenterologiczna Lubin zajmuje się diagnozowaniem przyczyn dolegliwości ze strony układu pokarmowego jak również profilaktyką nowotworową bez konieczności długiej hospitalizacji

W ramach swoich usług oferujemy:

  • kompleksową diagnostykę i leczenie schorzeń przewodu pokarmowego
  • kwalifikacje do zabiegów proktologicznych
  • profilaktyka raka jelita grubego (pakiety badań)
  • endoskopowe zabiegi diagnostyczne i terapeutyczne przewodu pokarmowego:
    kolonoskopia

    to endoskopowa metoda badania dolnego odcinka przewodu pokarmowego służąca zbadaniu wnętrza jelita grubego. Polega ona na wprowadzeniu przez odbyt specjalnego wziernika zakończonego kamerą i przesłaniu obrazu na pulpit monitoru.Do wykonania kolonoskopii służy giętki instrument grubości palca wskazującego zwany kolonoskopem.
    Podczas kolonoskopii jeśli zachodzi taka potrzeba, możliwe jest pobranie wycinków błony śluzowej jelita grubego do badań histopatologicznych, a także wykonywanie drobnych zabiegów, np. usuwanie pojedynczych polipów (polipektomia).
    Badanie kolonoskopii przeprowadzane jest zazwyczaj w znieczuleniu krótkim dożylnym, głębokiej sedacji lub w znieczuleniu ogólnym pod kontrolą lekarza anestezjologa w przypadkach uzasadnionych.

    przygotowanie
    dwa dni przed badaniem nie jeść mięsa, dużej ilości warzyw i wędlin. Dzień przed badaniem można zjeść lekkostrawne śniadanie. Między godziną 7.00-8.30 rozpuścić zawartość jednej buteleczki Fleet Phospho-soda w pół szklanki wody lub soku i wypić powoli. Popić roztwór jedną szklanką zimnej wody. Przez cały dzień od tej chwili obowiązuje całkowita głodówka. Można pić w dużych ilościach napoje niegazowane (woda, klarowne soki), herbatę, kawę i inne napoje orzeźwiające. Pożądane jest wypić ok. 3 litrów tych płynów do godz. 18.00. W tym samym dniu (tj. dzień przed badaniem) w godz. 18.30-19.00 należy wypić powtórnie zawartość jednej buteleczki Fleet Phospho-soda rozpuszczonej w pół szklanki wody i popić co najmniej 5 szklankami wody lub innymi klarownymi płynami - najpóźniej do godz. 23.00

    UWAGA!
    Jeżeli badanie jest zaplanowane po godz. 14.00 to pierwszą buteleczkę leku przyjmujemy 1 dzień przed badaniem o godz. 18.00-19.00. Po wypiciu rozpuszczonego w pół szklanki wody preparatu FLEET, wypijamy do godz. 23.00 ok. 3 litrów klarownego płynu. Drugą buteleczkę leku (też rozpuszczonego w pół szklanki wody) przyjmujemy o godz. 7.00 w dniu badania i popijamy do godz. 11.00 2 litrami lub innym klarownym płynem. Do czasu wykonania badania można popijać niewielkie ilości klarownych płynów.

    gastroskopia

    jest badaniem endoskopowym pozwalającym na dokładną ocenę górnego odcinka przewodu pokarmowego, polega na oglądaniu przełyku, żołądka i dwunastnicy poprzez wprowadzenie giętkiego aparatu (gastroskopu) przez jamę ustną. Gastroskopia jest badaniem krótkim, trwającym około 5-10 minut i mimo, że należy do procedur inwazyjnych ingerujących w jamy ciała jest badaniem stosunkowo bezpiecznym. Powikłania zdarzają się bardzo rzadko.

    przygotowanie
    przed wprowadzeniem endoskopu gardło znieczula się 10% roztworem lidokainy.
    Osoba poddawana temu badaniu musi być na czczo i nie może przyjmować leków przed badaniem, gdyż rozpuszczone tabletki utrudniają dokładną ocenę błony śluzowej.
    W przypadku wykonywania gastroskopii w godzinach popołudniowych pacjent musi pozostawać na czczo przez co najmniej 6 godzin przed badaniem. U chorych z podejrzeniem utrudnionego pasażu zalecamy często dłuższe okresy bycia na czczo z jednoczesnym uzupełnianiem płynów i elektrolitów drogą dożylną.

    polipektomia

    to zabieg endoskopowy polegający na usunięciu polipa kanału odbytu, łagodnej zmiany nowotworowej (uszypułowane lub płaskie). Najczęstszą przyczyną występowania tej przypadłości są predyspozycje genetyczne. Nieleczone polipy mogą przybrać postać nowotworu złośliwego.  

    objawy
    Często polipy kanału odbytu rozwijają się bezobjawowo, dlatego osoby, u których w rodzinie występowały przypadki polipów, powinny wykonać profilaktyczne badania diagnostyczne.
    Niekiedy objawami wskazującymi na występowanie polipów są krwawienia, zaparcia, bóle brzucha.

    leczenie
    Leczenie polipów kanału odbytu polega na ich usunięciu w trakcie badania endoskopii lub za pomocą interwencji chirurgicznej. Zabieg chirurgiczny obejmuje wycięcie odcinka jelita grubego, jeśli występujące zmiany są rozległe lub mają charakter zrakowaciały.

    rektoskopia
    mukozektomia endoskopowa zmian płaskich w przewodzie pokarmowym
    niszczenie zmian płaskich w przewodzie pokarmowym przy użyciu bimera argonowego ( APC)

W przypadkach ciężkich wykonywana jest gastroskopia w znieczuleniu ogólnym Lubin.

Gastroenterolog Lubin – jakie choroby możesz zdiagnozować?

Regularnie monitorowanie stanu zdrowia i wykonywanie badań kontrolnych jest niezwykle ważne w przypadku chorób układu pokarmowego. Pozwala to na wykrycie schorzenia w jego wczesnym stadium, co w efekcie zapobiega jego postępowaniu. Przychodnia gastrologiczna w Lubinie oferuje profilaktyczne badania przesiewowe, pozwalające na wykrycie chorób układu pokarmowego we wczesnym stadium. Gastrolog Lubin przyjmuje zarówno prywatnie, jak i na NFZ, a wizyta w CDT MEDICUS pozwoli Ci na szybką diagnozę:

  • choroby refluksowej przełyku;
  • choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy;
  • zapalenia trzustki;
  • choroby Crohna;
  • zespołu jelita drażliwego.

Cierpisz na bóle brzucha, trudności w trawieniu, wzdęcia, wymioty, biegunka czy zgagę? Skonsultuj się z gastroenterologiem Lubin. Pamiętaj, w przypadku wystąpienia objawów choroby układu pokarmowego, nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty. Wczesna diagnoza i wdrożenie leczenia choroby mogą znacznie poprawić Twój stan zdrowia i jakość życia. Przychodnia gastrologiczna w Lubinie to miejsce, w którym wykwalifikowani specjaliści zajmujący się leczeniem chorób układu pokarmowego służą fachową pomocą i kompleksową. Sprawdź także – operacja bariatryczna Lubin.



Używamy plików tekstowych zwanych „cookies” („ciasteczka”), by uczynić naszą stronę łatwiejszą w użytkowaniu. Dowiedz się więcej.

x