Dr n. med. Tomasz Szewczyk

Nasz zespół

Dr n. med. Tomasz Szewczyk

specjalista chirurgii ogólnej, bariatra

Ukończył Akademię Medyczną w Łodzi w 1986 roku. Po studiach rozpoczął pracę w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Barlickiego, na oddziale chirurgii. W roku 1989 uzyskał I stopień specjalizacji a 1991 II stopień specjalizacji w dziedzinie chirurgii ogólnej. W roku 1990 uzyskał stopień doktora nauk medycznych. W latach 2005-2015 był zatrudniony na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi na stanowisku adiunkta.

Od chwili wprowadzenia chirurgii laparoskopowej postanowił poświęcić się głownie tej dziedzinie. Od roku 2004 współtworzył ośrodek chirurgicznego leczenia otyłości w szpitalu im. Barlickiego w Łodzi. Wykonał ponad 2 500 laparoskopowych operacji leczenia otyłości. Były to operacje

• laparoskopowego opasania żołądka przewiązką regulowaną
  • laparoskopowej rękawowej resekcji żołądka
  • laparoskopowego ominięcia żołądka met. Roux en Y
  • laparoskopowego wgłobienia krzywizny większej żołądka
  • operacje naprawcze.

Ponadto wykonuje laparoskopowe operacje jelit, wyrostka robaczkowego, żołądka, przepukliny rozworu przełykowego.
Operował wielu obcokrajowców- w ramach „turystyki medycznej” – Irlandia, Szkocja, Wlk. Brytania, Wyspy Owcze, Islandia, Niemcy, RPA, Australia.

Uczestniczył w wielu szkoleniach krajowych i zagranicznych m. in w USA, Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Francji, Hiszpanii, na Litwie.
Szkolił w chirurgii bariatrycznej wielu chirurgów w kraju jak również chirurgów z innych krajów m. in. z Niemiec, Belgii, Węgier, Egiptu, Malezji.
Jest autorem i współautorem artykułów w czasopismach polskich i amerykańskich, autorem rozdziałów dotyczących chirurgii bariatrycznej w podręcznikach niemieckich i amerykańskich.
Jest współautorem i posiadaczem patentu międzynarodowego na pierścień stosowany w operacjach bariatrycznych.
Obecnie lekarz kierujący Oddziałem Chirurgii Ogólnej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy.

W naszym szpitalu wykorzystuje swoje umiejętności laparoskopowe wykonując szerokie spektrum operacji bariatrycznych, laparoskopowe operacje przepuklin (rozworu przełykowego, pachwinowe TAPP, brzuszne IPOM), laparoskopowe operacje żołądka i jelit oraz operacje „na otwarto”.