Blok Operacyjny

Blok Operacyjny

Blok Operacyjny

Opis oddziału

Blok Operacyjny w CDT Medicus rozpoczął pracę w lutym 2011 roku, a w roku 2020 dzięki prężnemu rozwojowi do użytku została oddana trzecia sala-najnowszej generacji z systemem nawiewu laminarnego, innowacyjną bezdotykową myjnią, wysoce jakościowymi stacjami komputerowymi i cyfrowym mobilnym aparatem RTG z ramieniem C.W pierwszym roku działalności  wykonaliśmy 239 operacji, poprzez kolejne lata roczna ich ilość sukcesywnie wzrastała, do grudnia 2022 roku osiągneła już liczbę ponad 11.287 zabiegów z zakresu chirurgii ,urologii, bariatrii, ortopedii, ginekologii, otolaryngologii, gastroeneterologii.

Blok operacyjny CDT Medicus to takie miejsce w szpitalu gdzie wiedza, rzetelność i odpowiedzialność lekarzy, pielęgniarek i personelu pomocniczego  tworzy w czasie operacji jeden zespół ludzi, w którym każdy zna swoje obowiązki ale wszystkich jednoczy jeden cel - bezpieczne przeprowadzenie chorego przez zabieg operacyjny.

Znaczenie słowa bezpiecznie w odniesieniu do przeprowadzenia operacji podkreślają działania wielu organizacji medycznych, społecznych i naukowych poczynając od  Światowej Organizacji Zdrowia WHO w inicjatywie: „ Bezpieczna Operacja Ratuje Życie”, przez Światową Federację Towarzystw Anestezjologicznych z Międzynarodowymi Standardami Bezpiecznego Znieczulenia na Deklaracji Helsińskiej o Bezpieczeństwie Pacjenta w Anestezjologii (DeHeBePA) podjętej prze Europejskie Towarzystwo Anestezjologii – ESA kończąc.

bezpieczeństwem nierozerwalnie  związane jest przestrzeganie standardów i protokołów postępowania. W Polsce „Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia” i Ministerstwo Zdrowia także szczególną uwagę zwraca na bezpieczeństwo pacjenta w opiece okołooperacyjnej.

Blok Operacyjny CDT „Medicus” spełnia standardy Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 grudnia 2012 r. w sprawie standardów postępowania medycznego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą.

Spełniamy także  „Zestaw Standardów Akredytacyjnych” z działu Zabiegi I Znieczulenia zalecanych przez centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Wykonujemy zabiegi w następujących dziedzinach zabiegowych:

  • Ginekologii
  • Chirurgii ogólnej
  • Bariatrii
  • Chirurgii urazowo-ortopedycznej
  • Chirurgii estetycznej
  • Chirurgii urologicznej
  • Flebologii
  • Otolaryngologii

Wykonujemy znieczulenia ogólne  i regionalne – blokady centralne i obwodowe odpowiednie do danego rodzaju zabiegu i stanu pacjenta, a także uwzględniamy życzenia chorego jeśli to możliwe. Znieczulamy dorosłych i dzieci powyżej trzeciego roku życia. Szczególnie u  małych pacjentów zmniejszamy stres proponując wziewne wprowadzenie do znieczulenia zamiast dożylnego.

Naszym najważniejszym celem jest
Zapewnienie bezpieczeństwa pacjentowi na bloku operacyjnym przed - w trakcie - po operacji !

Używamy plików tekstowych zwanych „cookies” („ciasteczka”), by uczynić naszą stronę łatwiejszą w użytkowaniu. Dowiedz się więcej.

x