Oddział Chirurgii Bariatrycznej (Oddział Leczenia Jednego Dnia)

Oddział Chirurgii Bariatrycznej (Oddział Leczenia Jednego Dnia)

Oddział Chirurgii Bariatrycznej (Oddział Leczenia Jednego Dnia)

Opis oddziału

Chirurgia bariatryczna. Szpital Specjalistyczny CDT Medicus w Lubinie

Operacja Bariatryczna Lubin to jedna z usług wchodzących w skład oferty naszej prywatnej kliniki. Tak jak inne zabiegi z dziedziny chirurgii bariatrycznej opiera się ona o zastosowaniu technik pozwalających zmniejszyć nadmierną masę ciała u pacjentów. Chirurgiczne leczenie otyłości ma za zadanie nie tylko skutecznie obniżyć masę ciała, ale również korzystnie wpłynąć na stan zdrowia pacjenta. Zmniejszanie żołądka Lubin bardzo często przeprowadzane jest w celu eliminacji chorób towarzyszących czy też zmniejszenia ryzyka ich wystąpienia.

Operacja bariatryczna Lubin – do kogo skierowana jest oferta?

Szpital Lubin kieruje swoją ofertę do wszystkich tych, którzy chcą pozbyć się zbędnych kilogramów. Zmniejszenie żołądka nie jest jednak zabiegiem dla osób, które nie cierpią na otyłość, a chcą w prosty sposób poprawić swoją sylwetkę. Operacja bariatryczna w naszej placówce przeprowadzana jest w szczególności u pacjentów, u których występują choroby powodujące nadmierne zwiększenie masy ciała, a więc:

 • cukrzyca,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • zaburzenia lipidowe,
 • zmiany zwyrodnieniowe,
 • niektóre nowotwory.

Jak wygląda przygotowanie do operacji bariatrycznej?

Cierpisz na otyłość i zastanawiasz się, jak wygląda przygotowanie do operacji bariatrycznej? Każde przyjęcie na Oddział Chirurgii Bariatrycznej poprzedzone jest wizytą kwalifikacyjną. Podczas spotkania dokładnie omawiamy cały proces diagnostyki przedoperacyjnej, przebieg operacji oraz postępowanie pooperacyjne.
Zakres badań i konsultacji, uwzględniony w wymogach przedoperacyjnych jest dość obszerny. W związku z tym przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę składającą się z możliwości 2–3-dniowej hospitalizacji w Oddziale Wewnętrznym, podczas którego przeprowadzona zostanie kompleksowa diagnostyka Twojego stanu zdrowia.

Wskazania do operacji bariatrycznej

Operacja zmniejszenia żołądka skierowana jest do osób, u których zdiagnozowano:

 • Otyłość III stopnia (BMI>40 kg/m²).
 • Otyłość II stopnia (BMI>35 kg/m²), uwzględniające dodatkowe choroby związane z zaawansowaną nadwagą (cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, zespół obturacyjnego bezdechu sennego, ciężka choroba zwyrodnieniowa stawów).

Kryteria kwalifikacji do zabiegu bariatrycznego

Wielu pacjentów, cierpiących na otyłość obawia się tego, czy operacja bariatryczna jest bezpieczna? W naszej klinice każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwym badaniem stanu zdrowia, a dodatkowo, osoba taka musi spełniać następujące kryteria kwalifikacyjne:

 • Wiek pomiędzy 18 a 65 rokiem życia;
 • Wskaźnik BMI >40 bądź BMI>34 jeśli u pacjenta występują choroby związane z otyłością, takie jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, miażdżyca, bezdech senny;
 • Brak uzależnień od alkoholu, narkotyków i leków;
 • Brak poważnych chorób psychicznych (jeżeli chory leczy się na depresję, należy ustalić plan postępowania w okresie okołooperacyjnym);
 • Pacjent bezpośrednio przed operacją nie może przyjmować sterydów, chorować na toczeń rumieniowaty, reumatoidalne zapalenie stawów oraz inne kolagenozy.

Dzięki temu jesteśmy w stanie wyeliminować praktycznie do zera ryzyko powstania skutków ubocznych po przeprowadzonej operacji.
Przed planowanym zabiegiem istnieje możliowść wykonania diagnostyki bariatrycznej.

Rodzaje przeprowadzanych operacji bariatrycznych

Szpital Lubin, to miejsce posiadające kompleksową ofertę usług w zakresie chirurgii bariatrycznej. Naszym pacjentom proponujemy operacje takie jak:

W naszej placówce spotkasz specjalistyczny zespół lekarzy i pielęgniarek, którzy z przyjemnością udzielą Ci odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Szpital Lubin to miejsce z przyjazną atmosferą, komfortowymi warunkami i krótkimi terminami oczekiwania na zabieg. Oprócz zabiegów chirurgicznych zapraszamy Cię także na bilanse zdrowia, dzięki którym skontrolujesz swój stan samopoczucia. 

Korzyści chirurgicznego leczenia otyłości

 Najczęściej zadawane pytania (FAQ):

Ile schudnę po zabiegu?
- 50-70% nadmiaru masy ciała oraz pożądane jest wycofywanie sie chorób dodatkowych,
- efekt leczenia operacyjnego zależy w dużej mierze od przestrzegania zaleceń pooperacyjnych odnośnie żywienia i podejmowania aktywności fizycznej.

Czy operacja bariatryczna jest groźna?
- jak każda operacja tak również operacje bariatryczne niosą ze sobą pewne ryzyko,
- odpowiednie przygotowanie przedoperacyjne, kontrola okołooperacyjna,
  odpowiednie postępowanie pacjenta po leczeniu, zdecydowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań.

Czy będę mogła zajść w ciąże po zabiegu?
- nie zaleca się zajścia w ciążę w ciągu dwóch pierwszych lat po operacji ze względu na mogące pojawić się przejściowo niedobory i zmiany metaboliczne stanowiące zagrożenie dla ciąży.

Czy po zabiegu mogę pić alkohol?
- zaleca się rozsądek przy spożywaniu alkoholu, o ile w pierwszych tygodniach alkohol nie jest dozwolony, o tyle w późniejszym czasie można sobie pozwolić na okazjonalne niewielkie dawki pamiętając, że alkohol wzmaga apetyt, zawiera puste niepotrzebne kalorie jak również ma wpływ na niekontrolowane spożywanie pokarmów.

Używamy plików tekstowych zwanych „cookies” („ciasteczka”), by uczynić naszą stronę łatwiejszą w użytkowaniu. Dowiedz się więcej.

x