Oddział Geriatryczny z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych

Opis oddziału

Jako jeden z nielicznych ośrodków w Polsce CDT MEDICUS posiada Oddział Geriatrii z pododdziałem Chorób Wewnętrznych, który zajmuje się chorobami osób starszych, czyli po przekroczeniu 60 r.ż. Oferujemy osobom starszym szereg badań zapewniając kompleksową diagnostykę i leczenie z oceną stanu zdrowia seniora w zaledwie 3-4 dni.

Podczas hospitalizacji podchodzimy do każdej osoby starszej indywidualnie, wykonując m.in. badania :

• laboratoryjne
  • obrazowe (RTG, TK, MR, USG)
  • endoskopowe (gastroskopia, kolonoskopia,polipectomia)
  • holterowskie (EKG,RR)

Seniorzy konsultowani są przez lekarza specjalistę:

• geriatrii,
  • ginekologii
  • kardiologii,
  • diabetologii,
  • neurologii,
  • laryngologii,
  • rematologii
  • okulistę
  • psychologa i psychiatrę
  • urologa

Dotychczasowe leczenie farmakologiczne osoby starszej jest analizowane i ewentualnie modyfikowane aby ilość przyjmowanych leków przez seniora była optymalna do stanu zdrowia.
Po opuszczeniu Oddziału Geriatrii senior może kontynuować opiekę geriatryczną w Naszej przyszpitalnej Poradni Geriatrycznej.

Oferta geriatryczna dla osób starszych po 60 r.ż:

• diagnostyka schorzeń geriatrycznych i kompleksowa ocena stanu zdrowia osób starszych z ustaleniem optymalnego leczenia
  • całościowy przegląd stanu zdrowia seniora
  • pobyty rehabilitacyjne osób starszych z ogólną oceną zdrowia i kontrolą dotychczasowej farmakoterapii
  • diagnostyka i leczenie cukrzycy ( 14 dniowy bezigłowy system monitorowania poziomu cukru FreeStyle Libre)