Oddział Geriatryczny z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych

Opis oddziału

Jako jeden z nielicznych ośrodków w Polsce CDT MEDICUS posiada Oddział Geriatryczny z pododdziałem Chorób Wewnętrznych, który zajmuje się chorobami osób starszych, czyli po przekroczeniu 60 r.ż. W szpitalu Lubin oferujemy osobom starszym szereg badań, zapewniając kompleksową diagnostykę i leczenie z oceną stanu zdrowia seniora w zaledwie 3-4 dni. Wszystkie badania są realizowane pod okiem doświadczonych specjalistów.

Kompleksowa opieka na Oddziale Geriatrii

Pacjenci Oddziału Geriatrii z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych mogą liczyć na wszechstronną diagnostykę i opiekę 24h/7. Nasi specjaliści, dzięki zastosowaniu indywidualnych strategii diagnozy i leczenia, są w stanie ocenić stan zdrowia seniora już w ciągu 3-4 dni od przyjęcia.

• Badania laboratoryjne
  • Badania obrazowe (RTG, TK, MR, USG)
  • Endoskopowe (gastroskopia, kolonoskopia, polipectomia)
  • Holterowskie (EKG, RR)

Równocześnie pacjenci są konsultowani przez lekarskich specjalistów z dziedzin takich jak:

• geriatria,
  • ginekologia,
  • kardiologia,
  • diabetologia,
  • neurologia,
  • laryngologia,
  • rematologia,
  • okulistyka,
  • psychologia i psychiatria,
  • urologia.

Profesjonalne podejście do farmakoterapii osób starszych

Dotychczasowe leczenie farmakologiczne osoby starszej jest analizowane i ewentualnie modyfikowane, aby ilość przyjmowanych leków przez seniora była optymalna do stanu zdrowia.

Poradnia Geriatryczna Świadczy Całościową Opiekę po Hospitalizacji

Po opuszczeniu Oddziału Geriatrii senior może kontynuować opiekę geriatryczną w Naszej przyszpitalnej Poradni Geriatrycznej. Zapewniamy tutaj profesjonalne wsparcie, łącznie z kontrolą stanu zdrowia i dotychczasowej farmakoterapii.

Oferta oddziału geriatrycznego Lubin dla osób starszych po 60 r.ż:

• Diagnostyka schorzeń geriatrycznych i kompleksowa ocena stanu zdrowia osób starszych z ustaleniem optymalnego leczenia.
  • Całościowy bilans zdrowia seniora.
  • Pobyty rehabilitacyjne osób starszych z ogólną oceną zdrowia i kontrolą dotychczasowej farmakoterapii.
  • Diagnostyka i leczenie cukrzycy (14-dniowy bezigłowy system monitorowania poziomu cukru FreeStyle Libre).

Zapewniamy kompleksową opiekę oraz dostosowane do potrzeb pacjenta leczenie. Przyjmujemy również starszych pacjentów na oddział gastroenterologiczny. Nasz szpital w Lubinie to miejsce, gdzie seniorzy mogą czuć się bezpiecznie, będąc pod opieką doświadczonego personelu medycznego.

Kompleksowa diagnostyka w jednym miejscu – Szpital Bema Lubin oddział wewnętrzny.