Oddział Otolaryngologii

Oddział Otolaryngologii

Oddział Otolaryngologii

Opis oddziału

Oddział Otolaryngologii. Szpital Specjalistyczny CDT Medicus w Lubinie

Cierpisz na ból ucha? A może męczą Cię chore zatoki? Idealne rozwiązane to laryngologia Lubin. W Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznym Medicus Lubin — laryngologia — lekarze specjaliści zajmą się Tobą i pomogą wyleczyć schorzenia. Sprawdź, jakie usługi możemy Ci zaproponować, umów się na wizytę i pozbądź dolegliwości raz na zawsze.

Otolaryngologia Lubin

Zastanawiasz się, czym właściwie jest otolaryngologia? Laryngologia (zwana zamiennie otolaryngologią lub otorynolaryngologią) to dziedzina medycyny zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób oraz zaburzeń uszu, nosa, gardła i krtani jak również powiązanych z nimi narządów regionu głowy i szyi. Jakie są najczęstsze przyczyny wizyty u laryngologa? Pacjenci zgłaszają się do lekarza tej specjalizacji wtedy, gdy zauważą niepokojące objawy takie jak problemy ze słuchem, zawroty głowy, chrypka, ból ucha lub gardła, zatkany nos czy też powracające infekcje górnych dróg oddechowych.

Laryngolog Lubin Medicus — kiedy warto zgłosić się do specjalisty?

Nie wiesz, czy problemy, z którymi się borykasz, należy zgłosić do lekarza ogólnego czy też do laryngologa? Warto udać się do otolaryngologa wtedy, gdy odczuwasz dolegliwości takie dolegliwości, jak:

 • choroby uszu:
 1. otoskleroza — choroba ucha środkowego powodująca problemy ze słuchem, a nawet głuchotę,

 2. perlak i inne formy przewlekłego zapalenia ucha środkowego,
 3. wysiękowe zapalenie ucha środkowego,

 4. szumy uszne,

 5. infekcja ucha,

 6. perforacja błony bębenkowej,

 7. odstające uszy,

 8. nowotwory małżowiny usznej.
 • choroby nosa i zatok przynosowych:
 1. zapalenie zatok i błony śluzowej nosa — najczęściej występujące objawy to utrudnione oddychanie przez nos, bóle głowy nasilające się po schyleniu głowy,

 2. urazy nosa,

 3. niedrożność nosa,

 4. zaburzenia węchu,

 5. skrzywienie przegrody nosa,
 6. wrodzone i nabyte deformacje nosa.
 • niedrożność dróg łzowych.
 • choroby i dolegliwości ze strony gardła i krtani:
 1. zapalenie migdałków podniebiennych — objawy wiążące się z chorobą to bardzo silny ból gardła, osłabienie i gorączka,

 2. przerost migdałka gardłowego — dolegliwość niezwykle powszechna u dzieci, najczęściej rozpoznawana w wieku przedszkolnym,

 3. chrypka,

 4. zapalenie krtani,

 5. guzy krtani.
 6. zaburzenia połykania,

 7. chrapanie i obturacyjny bezdech senny — dolegliwość uciążliwa zarówno dla pacjenta, jak i partnera. Wiąże się z ustaniem oddychania podczas snu.

Medicus Lubin laryngolog — jak przebiega wizyta?

Zastanawiasz się, jak będzie przebiegała wizyta u otolaryngologa? A może Twoje dziecko obawia się badania? Nie martw się. Nasi specjaliści zajmują się każdym pacjentem, bez względu na wiek, w odpowiedni sposób. Badanie zostanie przeprowadzone tak, aby nie powodować niepotrzebnego stresu.

Jedna z najważniejszych części wizyty u laryngologa to wywiad. Lekarz musi wówczas dowiedzieć się o wszystkich dolegliwościach i objawach, które występują u pacjenta. Kolejny etap to badanie fizykalne. Obejmuje ono dokładne przyjrzenie się obszarom uszu, nosa, gardła, szyi i twarzy. Dzięki temu specjalista jest w stanie wykryć wszelkie nieprawidłowości takie jak zaczerwienienia lub obrzęk. Bardzo często zlecane jest przeprowadzenie dodatkowych badań, jak.:

 • fiberoskopia nosa, nosogardła, gardła i krtani (wideo endoskopia) — wykonywane za pomocą giętkiego endoskopu. Zalecane w przypadku podejrzenia przerostu trzeciego migdałka u dzieci, zmian w zatokach przynosowych, bezdechu sennym, przewlekłych nieżytach nosa;
 • audiometria tonalna — określa rodzaj i stopień upośledzenia słuchu;
 • audiometria impedancyjna — jest to szybkie i bezbolesne badanie polegające na zastosowaniu niewielkiej sondy wkładanej do przewodu słuchowego. Wykonuje się je, aby ocenić ciśnienie w uchu środkowym;
 • pobieranie wymazu bakteriologicznego z nosa, gardła lub ucha.

Medicus Szpital Lubin — nasza oferta

Oddział Otolaryngologiczny Lubin skupia w swoim gronie najlepszych specjalistów. CDT Lubin Oddział Otolaryngologiczny oferuje  zarówno dużym, jak i małym pacjentom operacyjne leczenie schorzeń:

 • uszu,
 • nosa i zatok przynosowych,
 • krtani,
 • gardła,
 • szyi.

 

Najczęściej przeprowadzane zabiegi to tonsillektomia, czyli usunięcie migdałków podniebiennych, korekta krzywej przegrody nosowej, a także operacyjne leczenie chorób zatok przynosowych.

Placówka dysponuje wysokiej jakości sprzętem zarówno endoskopowym, jak i laserowym. Przyczynia się to do zminimalizowania dolegliwości i skraca czas rekonwalescencji Pacjenta po zabiegu.
Oddział pracuje w trybie hospitalizacji planowej — pacjent w dniu przyjęcia poddawany jest zabiegowi, a najczęściej kolejnego dnia następuje wypis do domu.

Większość zabiegów odbywa się w znieczuleniu ogólnym pod opieką lekarza anestezjologa,
a  u dzieci od 3 roku życia zabiegi wykonywane są w godzinach rannych, aby zminimalizować stres związany z oczekiwaniem na operację.

Potrzebujesz pomocy w zakresie otolaryngologii? Jeśli szukasz najlepszego dla siebie specjalisty, zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej. Odpowiemy na wszystkie pytania, udzielimy wszelkich informacji i rozwiejemy wątpliwości. Ustalimy też dogodny dla Ciebie termin wizyty.

W Medicus Szpital Lubin zajmujemy się nie tylko otolaryngologią. Posiadamy także nowoczesny oddział gastroenterologiczny. Oferujemy również bilanse zdrowia.

W CDT Medicus Lubin szybko wrócisz do zdrowia!

Używamy plików tekstowych zwanych „cookies” („ciasteczka”), by uczynić naszą stronę łatwiejszą w użytkowaniu. Dowiedz się więcej.

x