Ośrodek Badań Klinicznych

Ośrodek Badań Klinicznych

Opinie - Pani Ewa

CDT Medicus CDT Medicus

Od kiedy zaczęły się Pani kłopoty zdrowotne?

Juz w 2 r.ż stwierdzono u mnie alergię. Byłam uczulona na kwiaty,drzewa i zboża, szczególnie w okresie kwitnienia nasilały się dolegliwości. Z wiekiem od alergii pojawiła się astma. Rodzice opiekowali się mną troskliwie i dbali o moje zdrowie. Systematyczne wizyty u specjalistów oraz regularne szczepienia wykonywane początkowo co roku, a następnie w cyklach 2 i 3letnich, sprawiły, że mogłam w miarę normalnie funkcjonować. Niestety, gdy w 1996 r. podjęłam pracę zaniedbałam leczenie i skutki tego zaniedbania były katastrofalne.

Pani Ewa 26.06.2018
CDT Medicus CDT Medicus

Co się stało?

Wystąpiła u mnie astma wysokiego ryzyka. Miałam problemy z chodzeniem, z wykonywaniem nawet najprostrzych czynności. Nie mogłam dźwigać najmniejszych ciężarów, opadłam z sił, wchodzenie po schodach na III piętro była dla mnie wręcz nadludzkim wysiłkiem. Musiałam zatrzymywać się na każdym piętrze i odpoczywać od 5 do 10 minut. Z biegiem czasu pojawiły się kłopoty ze snem, często w nocy wzywano do mnie pogotowie ratunkowe, nieraz dwukrotnie. Moje życie przeplatało się z pobytami w szpitalu i wizytami u lekarzy. Cały czas przyjmowałam sterydy i dożylne zastrzyki. Sterydy których musiałam zażywać coraz większe dawki wywołały wiele skutków ubocznych. Przybrałam na wadze, byłam spuchnięta, pojawiły się kłopoty z kręgosłupem, traciłam czucie w rękach, wszystko wylatywało mi z rąk.

Pani Ewa 26.06.2018
CDT Medicus CDT Medicus

Jak długo to trwało?

W sumie kilkanaście lat, o wiele za długo. Dopiero w 2010roku, gdy moja pulmunolog Zofia Wieraszko z Głogowa odchodziła na emeryturę, zaproponowała mi dalsze leczenie u doktora Artura Kwaśniewskiego. Powiedziała, że to znakomity alergolog i że może mi umówić spotkanie z nim. Zgodziłam się i w ten sposób trafiłam do CDT Medicus w Lubinie - -jak dziś uważam- nic lepszego w życiu nie mogło mnie spotkać.

Pani Ewa 26.06.2018
CDT Medicus CDT Medicus

Dlaczego Pani tak sądzi?

Doktor Artur Kwaśniewski okazał się nie tylko znakomitym specjalistą ale i wspaniałym człowiekiem, o niezwykłym podejściu do pacjenta. Precyzyjnie ocenił mój stan zdrowia, zrobił wszystko a czasami myślę, że nawet więcej niż to było możliwe. Dzięki jego kuracji po pewnym czasie nie musiałam przyjmować dożylnych zastrzyków. Skończyły się noce wezwania karetek pogotowia i szpitalne pobyty. Brałam wprawdzie jeszcze sterydy i leki wziewne, ale żyło mi się znacznie łatwiej, mogłam nawet chodzić na spacery.

Pani Ewa 26.06.2018
CDT Medicus CDT Medicus

Dziś jest Pani w jeszcze lepszej formie?

Pod koniec 2014 roku doktor Kwaśniewski zaproponował mi udział w badaniach klinicznych, w trakcie których testowano stsosowany w leczeniu astmy lek eksperymentalny o nazwie Benralizumab. Medicus uczestniczył w tych badaniach, a ich celem było sprawdzenie czy Benralizumab podawany przez okres 12 miesięcy w postaci wstrzyknięć podskórnych, może pomóc w lepszym kontrolowaniu objawów astmy, jeśli będzie podawany równocześnie z aktualnie stosowanym leczeniem astmy. Kuracje zaczęłam na początku zeszłego roku. Zgodziłam się ale nie liczyłam na jakieś znakomite efekty. Wszystko zmieniło się po 4-5 miesiącach. Nowy lek zaczął działać i doktor Kwaśniewski stopniowo zmniejszał mi dawki sterydów. Bardzo się z tego cieszyłam i już wtedy uznałam to za duży sukces. gdy jednak na początku tego roku zeszłam całkowicie ze sterydów, moja radość nie miała granic. Zmieniło się też zupełnie moje życie.

Pani Ewa 26.06.2018
CDT Medicus CDT Medicus

Jak bardzo się zmieniło ?

Od dzieciństwa nie mogłam uprawiać żadnego sportu, nie mogłam chodzić na spacery, jeździć rowerem. Teraz gdy odstawiłam sterydy, jeżdżę rowerem, dwa razy w tygodniu chodzę na pływalnię, zimą pojechałam na ferie w góry. Mogłam wybrać się na pierwsza w życiu wycieczkę rowerową z córką- to był cudowny moment. Córka bardzo się cieszyła, że może jechać ze mną, a ja byłam po prostu szczęśliwa. Schudłam, już tak szybko się nie męczę, po prostu normalnie żyję.

Pani Ewa 26.06.2018
CDT Medicus CDT Medicus

Regularnie przyjeżdża Pani do CDT Medicus ?

Stawiam się na comiesięczne konsultacje, w trakcie których przechodziłam szczegółowe badania.Nie stwierdzono żadnych skutków ubocznych. W maju br. miałam ostatnią wizytę w ramach badań. Wiem że do końca życia będę pod kontrolą lekarską, muszę brać leki wziewne, gdyż doskwiera mi jeszcze alergia, ale to już zupełnie inne życie. Choćbym miała jeździć nawet 200 km, zawsze będę to robić, aby spotkać się z doktorem Kwaśniewskim. Każdemu pacjentowi życzę takiego lekarza prowadzącego. To wspaniały człowiek, który tak wiele dla mnie zrobił. Chcę dodać że cały personel pielęgniarski i lekarski w CDT Medicus jest bardzo profesjonalny. Przeszłam tu mnóstwo badań i za każdym razem nie musiałam o nic prosić. Po wcześniejszych nie najlepszych doświadczeniach w innych placówkach, czasami zastanawiam się gdzie jestem. teraz już się przyzwyczaiłam że wszyscy są tutaj mili i uśmiechnięci na co dzień. Zawsze i wszędzie każdemu polecam CDT Medicus.

Pani Ewa 26.06.2018
CDT Medicus CDT Medicus

Nadal będzie Pani korzystać z usług lubińskich przychodni ?

Rozmawiałam już z doktorem Kwaśniewskim, że bardzo chętnie podjęłabym się leczenia alergii. Wcześniej, jeszcze przed badaniami klinicznymi, rozpoczęliśmy specjalne szczepienia, ale musieliśmy z tego zrezygnować ze względu na zły stan mojego zdrowia. Teraz, kiedy czuję się znacznie lepiej, chciałabym do tego wrócić. Mam nadzieję że jesienią tego roku rozpoczniemy kolejną kurację, tym bardziej że leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ i nie odbija się negatywnie na sytuacji finansowej mojej rodziny.

Pani Ewa 26.06.2018