Pracownia LASEROWA EdgeOne

Pracownia LASEROWA EdgeOne

Pracownia LASEROWA EdgeOne

Laser frakcyjny CO2 Edge ONE

laser ten używa się się do zabiegów małoinwazyjnych takich jak:

wskazania:

  • Utrata napięcia tkankowego ścian pochwy tzw (VRS vaginal relaxation syndrome)
  • przebyte porody
  • nietrzymanie moczu
  • brodawki

Działanie lasera z jednej strony powoduje wspomnianą wyżej ablację (punktowe odparowanie zewnętrznych warstw nabłonka pochwy lub naskórka) a z drugiej strony dochodzi do przegrzania w głębszych warstwach tkanek, co prowadzi do tzw remodelingu skóry, ściany pochwy, czy też tkanek otaczających cewkę moczową.
Efekty terapii frakcyjnej są długotrwałe.

przeciwwskazania do zabiegu laserem frakcyjnym:
stosowanie sterydów lub retinoidów,
aktywne zakażenia pochwy,
nieprawidłowy wynik badania cytologicznego szyjki macicy,
ciąża.

przygotowanie do zabiegu laserem frakcyjnym
Zabiegi wykonywane są po zakończeniu menstruacji przy braku przeciwwskazań i nie wymagają specjalnego przygotowania.

przebieg zabiegu laserem
U pacjentki w pozycji ginekologicznej do pochwy wprowadza się specjalny skaner, który lekarz wykonujący zabieg obraca tak aby uzyskać pokrycie całej powierzchni ściany pochwy impulsami lasera. Zabieg trwa około 20 min. W trakcie zabiegu pacjentka może odczuwać nieznaczne pieczenie i ciepło.

rekonwalescencja
Przez 1 do 3 dni utrzymuje się nieznaczne pieczenie, które można skutecznie niwelować irygacjami z rumianku lub globulkami z kwasem hialuronowym. Często występują wodniste, różowe upławy, które ustępują w ciągu tygodnia od zabiegu. Pełna regeneracja następuje po 4-6 tygodniach.

Laser frakcyjny Edge ONE w trybie pracy CW (fali ciągłej) jest również doskonałym, niezwykle precyzyjnym nożem chirurgicznym nadającym się do pełnego spektrum zabiegów chirurgiczych, także w zakresie ginekologii operacyjnej i estetycznej. Stosowanie tego typu lasera chirurgicznego umożliwia wykonanie operacji bez wystąpienia krwawienia.
W trakcie pochłaniania energii przez uwodnioną tkankę, dochodzi do odparowania wody i wytworzenia w tym miejscu precyzyjnej strefy koagulacji bez uszkodzenia termicznego otaczjących tkanek, dzięki czemu proces gojenia jest niemal bezbliznowy.

Używamy plików tekstowych zwanych „cookies” („ciasteczka”), by uczynić naszą stronę łatwiejszą w użytkowaniu. Dowiedz się więcej.

x