Zabiegi

Zabiegi

Odstające uszy a  dokładniej ich korekta to coraz częściej spotykany zabieg wykonywany zarówno u dorosłych jak i u dzieci od 4 r.ż, głównie z przyczyn estetycznych i złego samopoczucia samego Pacjenta.
Zabieg otoplastyki u osób dorosłych wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, natomiast w przypadku dzieci stosowane jest znieczulenie ogólne.

Od czego zacząć ? Na początek zarejestruj się na wizytę kwalifikacyjną do dr hab.n.med. Marcina Frączka, specjaliste otolaryngologa który wysłucha Twoich oczekiwań co do ewentualnych zmian, oraz przedstawi swój punkt widzenia co do przebiegu samego zabiegu i efektu końcowego, omówiając przy tym ewentualne powikłania, postępowanie przed i po zabiegu.

Otrzymując dokumenty postępuj zgodnie z instrukcją : https://szpital-lubin.pl/page/przygotowanie-do-zabiegu
Jak się przygotować ?
  • należy zapoznać sie z listą leków których nie należy przyjmować przed zabiegiem a które moga zwiększyć ryzyko krwawienia i powikłań
    (Heparyna, Warfarin i Plavix (klopidogrel),Acard, Polocard, Nurofen, Ibufen, Aspirin, Pyralgina, Ketonal itd.
  • odstawić tytoń, który powoduje gorsze gojenia ran i blizn
  • rozważyć konsultację internistyczną lub specjalistyczną w przypadku przewlekłej choroby lub konieczności zmiany leczenia przed zabiegiem
Przebieg zabiegu Technika jaką zastosuje lekarz jest zależna od Pacjenta, gdyż do zabiegu podchodzi się bardzo indywidulnie. Sama operacja nie wymaga golenia włosów ale zaleca się ich upięcie. Zabieg przebiega w pozycji leżącej na boku a jego rozpoczęcie to nacięcie skóry za małżowiną w miejscu bardzo mało widocznym tak aby skryć powstałą po zabiegu bliznę.
Zazwyczaj dokonuje się również usunięcie fragmentu skóry w tym obszarze. Operator uwidacznia chrząstkę małżowiny usznej a następnie dokonuje zmiany jej kształtu oraz grubości formując brakujące części. Ten moment przypomina pracę rzeźbiarza.
Kolejny etap dla utrwalenia otrzymanego efektu i założenie szwów, zszywana jest również skóra za małżowiną w miejscu cięcia oraz zakładany jest opatrunek jałowy.
Ta samo procedura dotyczy drugiego ucha.
Jeśli zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym to będziesz mogła/mógł opuścić szpital w dniu operacji, po krótkim odpoczynku, natomiast w przypadku znieczulenia ogólnego zostajesz pod dobową obserwacją Oddziału

Czas zabiegu: 1,5h- 2h