Zabiegi

Zabiegi

Nadmiar powiek górnych lub dolnych to dość powszechny problem. Dotyka głównie osoby dojrzałe ,ale nie tylko. Wyraźnie zauważalna jest predyspozycja rodzinna.  Często współistnieje z tzw. przepuklinami tłuszczowymi. Jest to dość poważny problem funkcjonalny i estetyczny, gdyż ciężar powiek utrudnia swobodne patrzenie, ogranicza pole widzenia,nasila uczucie zmęczenia.

Kwalifikacja do zabiegu, zawsze poprzedzona jest konsultacją ze szczegółowym omówieniem wskazań i przeciwskazań do zabiegu.

Przed zabiegiem należy wykonać podstawowe badania laboratoryjne jak morfologia ,elektrolity ,układ krzepnięcia, poziom cukru. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. godziny. Zakładany jest szew śródskórny, który usuwamy między piątą a siódmą doba po zabiegu.

Okres rekonwalescencji jest indywidualny i trwa 7-14 dni.  Po tym czasie można swobodnie powrócić do aktywności zawodowej .Przez ok 1-3 miesięcy po operacji ,u niektórych osób występuje predyspozycja do porannych obrzęków. Blizna pozabiegowa jest prawie niewidoczna ,gdyż jest umiejscowiona w naturalnym załamaniu powiek.

Należy pamiętać ,iż wada wzroku nie jest przeciwskazaniem do zabiegu.