Laparoskopia diagnostyczna

Laparoskopia diagnostyczna

laparoskopia

polega na wykonaniu dwóch miniaturowych nacięc, dzięki którym można wprowadzi do jamy brzusznej minikamerę i narzędzia chirurgiczne o niewielkich rozmiarach.
Laparoskopia umożliwia obejrzenie w powiększeniu narządów jamy brzusznej i wykonywanie zabiegów ginekologicznych, takich jak wyłuszczenie torbieli jajników czy mięśniaków macicy, jak również diagnostykę i leczenie zabiegowe niepłodności oraz endometriozy.

przygotowanie do laparoskopii
przed zabiegiem laparoskopii należy wykona badania krwi: morfologię krwi, poziom elektrolitów, wskaźniki krzepnięcia i krwawienia krwi, oznaczenie grupy krwi, oraz inne w zależności od stanu chorobowego pacjenta,- na ich podstawie lekarz anestezjolog kwalifikuje lub dykwalifikuję pacjentkę do zabiegu. Zabieg laparoskopii jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym.

przebieg badania
w zabiegu uczestniczy wykwalifikowany, dedykowany zespół, składający się z lekarza operującego, asystenta, anestezjologa, pielęgniarki anestezjologicznej oraz instrumentariuszki.

Laparoskop umożliwia obejrzenie organów wewnętrznych, ale nie daje możliwości wykonania zabiegu. Do tego celu wykonuje się dwa małe nacięcia, przez które wprowadza się miniaturowe narzędzia chirurgiczne. Po laproskopii nacięcia skóry zaszywa się pojedynczymi szwami(na okres 5 dni), zaś pacjentka przebywa jeszcze przez dobę na oddziale pooperacyjnym, gdzie na bieżąco sprawdza się jej samopoczucie po zabiegu.

laparoskopia- wskazana jest do zabiegów:

  • diagnostyki i leczenia niepłodności
  • diagnostyki i leczenia endometriozy
  • wyłuszczanie torbieli jajników
  • diagnostyka i leczenie zespołów bólowych miednicy mniejszej
  • usuwanie mięśniaków macicy

Używamy plików tekstowych zwanych „cookies” („ciasteczka”), by uczynić naszą stronę łatwiejszą w użytkowaniu. Dowiedz się więcej.

x