Klasyczne usunięcie/podcięcie migdałków podniebiennych (tonsillectomia/tonsillotomia)

Usuwanie migdałków podniebiennych powinno być zawsze dobrze przemyślane- w przypadku, gdy w migdałkach utrzymuje sie przewlekły, a w szczególności ropny stan zapalny, zabieg ich usunięcia jest często niezbędny.

Migdałki podniebienne ze względu na obecność głębokich zagłębień nazywanych kryptami są ogromnym magazynem różnych patogenów. W przewlekłym stanie zapalnym migdałków produkty rozpadu bakterii oraz toksyny i enzymy bakteryjne mogą przedostawać się do krwi, a następnie do odległych narządów, powodując w nich wtórne, tzw.od ogniskowe stany zapalne.

Przewlekłe zapalenie migdałków podniebiennych może prowadzic do uszkodzenia:

• nerek
  • stawów
  • mięśnia sercowego
  • zespołu wstrząsowego

stanowiąc zagrożenie dla kluczowych narządów,-lepiej ich się pozbyć poddając zabiegowi, niż długotrwale leczyć antybiotykami.

Zabieg wykonujemy Pacjentom od 3 r.ż stosując znieczulene ogólne, co zmniejsza ból i stres, które nieodłącznie towarzyszą Pacjentom podczas zabiegu, dodatkowo natychmiastowo wdrażamy leki przeciwbólowe pozwalając na skuteczne blokowanie bólu w I dobie po zabiegu.