Liposukcja ud wewnętrznych /zewnętrznych

Liposukcja ud wewnętrznych /zewnętrznych

jest zabiegiem odsysania tkanki tłuszczowej problematycznych obszarów ciała za pomocą specjalnej kaniuli, która we współpracy z narzędziem podciśnieniowym odsysa tłuszcz.

Jak przebiega liposukcja?

Sam zabieg przeprowadzany jest w warunkach Bloku Operacyjnego, lecz nie wymaga długotrwałej hospitalizacji na Oddziale.
Liposukcja trwa od 1 do 2 godzin wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, podpajęczynówkowym lub ogólnym- rodzaj znieczulenia zależy od stanu zdrowia Pacjentki, rozległości zabiegu oraz metody.
W pierwszym etapie zabiegu obszar na którym będzie przeprowadzany zabieg jest ostrzykiwany płynem składającym się z adrenaliny, soli fizjologicznej, a także środka znieczulającego.
Następnie, poprzez niewielkie nacięcia w skórze, do tkanki podskórnej wprowadzana jest metalowa rurka, za pomocą której komórki tłuszczowe są rozbijane i odsysane.
W ostatnim etapie zabiegu nacięcia zostają zszyte i zaopatrzone a Pacjentka zostaje przewieziona do Sali Budzeń celem pełnego wybudzenia lub bezpośrednio do swojego pokoju na Oddziale gdzie będzie odpoczywać.


Używamy plików tekstowych zwanych „cookies” („ciasteczka”), by uczynić naszą stronę łatwiejszą w użytkowaniu. Dowiedz się więcej.

x