Po zabiegu pozostawiony będzie cewnik w pęcherzu moczowym. Cewnik pęcherzowy zwykle usuwany jest następnego dnia po operacji.
Od wczesnych godzin porannych następnego dnia po zabiegu należy rozpocząć spożywanie dużych ilości płynów (2-2,5 l/dobę). Ma to na celu sprawne płukanie pęcherza moczowego i zapobiega tworzeniu się skrzepów.
Jeśli w trakcie zabiegu był pobierany materiał do badania histopatologicznego, pacjent zostanie o tym poinformowany. Po uzyskaniu wyniku należy się w każdym przypadku zgłosić do urologa prowadzącego. Ustalenie ostatecznego rozpoznania pooperacyjnego w oparciu o wynik badania histopatologicznego może mieć istotny wpływ na dalsze leczenie.
Jeśli zostanie pozostawiony w moczowodzie cewnik DJ w celu zapewnienia lepszego gojenia moczowodu, musi on zostać usunięty. O sposobie usunięcia cewnika pacjent zostanie poinformowany przy wyjściu ze szpitala. Cewnik moczowodowy JJ, choć może ograniczać sprawność, w dłuższej perspektywie nie jest przeciwwskazaniem do wykonywania normalnych, codziennych czynności zawodowych i domowych.